Wersje językowe
Waluty
Waluty
Wersje językowe
Blog chmura tagów
Blog
Pokój dziecka w duchu Montessori? Wybierz nasze naklejki na ścianę!
Pokój dziecka w duchu Montessori? Wybierz nasze naklejki na ścianę!

 

Stoisz przed poważnym zadaniem zaaranżowania pokoju swojego dziecka? Wielu rodziców będących w podobnej sytuacji decyduje się na wprowadzenie do aranżacji rozwiązań, jakie proponuje metoda Montessori. Jej twórczyni, Maria Montessori, uważała, że kluczem do szczęścia dziecka są przede wszystkim rodzice wspierający twórczość i spontaniczność swojej pociechy. Aby było to możliwe, niezbędne jest stworzenie w otoczeniu malucha jak najlepszych warunków. Założenia metody Montessori opierają się na udostępnieniu dziecku przestrzeni do rozwoju poprzez podarowanie mu otoczenia, w którym wszystko jest na wyciągnięcie jego ręki. Pokój dziecka powinien posiadać kilka bardzo ważnych cech – być jednocześnie bezpieczną przystanią, jak i pomieszczeniem, które ukształtuje dziecięcą wyobraźnię. Nasze naklejki na ścianę dziecięce doskonale wpisują się w tę ideę, doskonale wpisując się niemalże w każdą przestrzeń.

 

Pokój dziecka w zgodzie z filozofią Montessori a nasze dziecięce naklejki na ścianę

Kącik maluszka bez wątpienia stanowi pomieszczenie, w którym dziecko będzie spędzało masę swojego czasu. W przypadku, gdy zamierzasz wprowadzić do jego wnętrza wskazówki, jakie zawiera pedagogika Montessori, powinieneś znać najważniejsze aspekty przestrzeni według tej metody; powinna ona bowiem spełniać kilka fundamentalnych warunków. Pierwszą kwestią jest bezpieczeństwo – pokój dziecka musi być pozbawiony niebezpiecznych przedmiotów, przez które dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę. Nasze naklejki na ścianę dziecięce stworzone są z trwałych materiałów, a do ich druku użyto wyłącznie bezpiecznych tuszów, które są bezwonne i nietoksyczne. Ponadto, EUDAJMONIA stawia na ekologię; naklejki pakowane są bez plastiku, przez co w 100% nadaje się do recyklingu. Kolejnym aspektem pedagogiki Montessori jest porządek. W pokoju powinna dominować prostota i ład; w pokoju wcale nie musi być wiele zabawek, a te dla maluszka powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Schludna i uporządkowana przestrzeń sprzyja skupieniu, natomiast inspiracja naturą to rzecz, której nie należy pominąć. Natura musi być widoczna także w dekoracjach. W naszej pracy również inspirujemy się naturą; motywy roślinne i zwierzęce to coś, co w naszych pracach spotkasz bardzo często. Trzecim aspektem jest kolor. W pedagogice Montessori dziecięce pokoje do złudzenia przypominają wnętrza minimalistyczne bądź skandynawskie, również pod względem wykorzystanych w nim kolorów. Warto postarać się wybrać stonowane odcienie, które wniosą do pomieszczenia spokój oraz harmonię. Nasze naklejki na ścianę znakomicie współgrają z odcieniem beżu czy bieli, ożywiając przy tym całe pomieszczenie. Jednocześnie nasze naklejki nie dekoncentrują uwagi dziecka; swoim wyglądem przypominają akwarelowe malunki niczym z dziecięcych baśni oraz bajek.

 

Poszukujesz magicznych dodatków? Postaw na naklejki na ścianę ze sklepu EUDAJMONIA!

Dodatki odgrywają ogromną rolę w wyposażeniu wnętrza. To właśnie one nadają mu charakteru. Zaleca się, by pokój dziecka był podzielony na strefy; kącik maluszka powinien być funkcjonalny zarówno dla niego, jak i dla rodziców. Chcąc, by dziecko wykorzystało swój potencjał pomieszczenia, należy podzielić je na strefy. Dzięki temu przestrzeń zawsze będzie sprawiała wrażenie uporządkowanej, spójnej oraz harmonijnej. Mowa o trzech praktycznych sferach: snu, zabawy oraz nauki. Nasze naklejki doskonale sprawdzą się w każdej z utworzonych stref, tworząc wyśmienite tło. Nasze naklejki mają gładką, wręcz matową powierzchnię. Wybieraj spośród kilkudziesięciu zestawów, stawiając na wyjątkowy projekt, wysoką jakość, ekologię oraz prawdziwą pasję. Tworzymy po to, by sprawiać radość oraz pobudzać wyobraźnię – nie tylko u najmłodszych. Serdecznie zapraszamy do naszego świata wszystkich miłośników piękna!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium